Żylaki można wyleczyć

22 lipca 2018

Żylaki zaliczane są do najczęstszych dolegliwości, jednak mimo tego potrafią okazać się naprawdę bolesne. Nazywa się tak zatory w żyłach, wskutek których te rosną i są widoczne. Co ważne, żylaki są kłopotem nie tylko estetycznym – zlekceważone mogą bowiem generować komplikacje, zaś ich powstawanie źle wpływa na stan psychiczny chorego. Zazwyczaj umiejscawiają się na łydkach i udach, chociaż potrafią wystąpić także w przełyku lub odbycie – wówczas mówimy o hemoroidach. Należy oprócz tego zaznaczyć, iż żylaki mogą okazać się zwiastunem niebezpiecznych chorób. Jak zatem leczyć żylaki? Dlaczego się tworzą?

Żylaki – przyczyny

Żylaki objawiają się w szczególności u pań. Mogą być skutkiem ciąży i sporego obciążenia, a poza tym pojawiają się także w wyniku regularnego stania. Dlatego narażeni są nie pacjenci działający w takich zawodach jak kelnerstwo, w sklepie oraz chirurdzy. Przyczyną występowania żylaków może być także noszenie obcisłych rajstop czy siedzący tryb życia. Niebezpieczeństwo ich pojawienia możemy zminimalizować często maszerując oraz ćwicząc.

Termoablacja w terapii żylaków

W przypadku żylaków bardzo istotne jest bezzwłoczne rozpoczęcie leczenia. Nie powinniśmy walczyć z nimi samemu – lepiej postąpimy, zgłaszając się do dobrego chirurga naczyniowego. Najpewniej zastosuje on którąś z nowoczesnych metod – między innymi termoablację wewnątrznaczyniową, opierającą się na włożeniu do środka żyły igły oraz pobudzeniu jej prądem lub falami ultradźwiękowymi.