Zalety implantologii

20 lipca 2018

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z protez. Nie było to niestety dobre wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale też mają sporo innych plusów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, minimalizując do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę słów o tym, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Na czym polega implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczne zmniejszenie czasu gojenia – pacjent nie notuje żadnych bólów nawet po 90 dniach. Do tego czasu musi stosować zimne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się palenia papierosów, gorących potraw i napojów zawierających alkohol. Istotne będzie również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zwalczają opuchliznę i dyskomfort.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego powodu bardzo istotne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu dentystycznego z pewnością trafimy na istotne informacje.