Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

11 stycznia 2022

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące Voigt Kraków.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować dokuczliwe i często groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto może poddać się zabiegom korygowania wad wzroku?

Korekcja wzroku – zabieg nieinwazyjny oraz bezpieczny

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekty pozwalające na leczenie starczowzroczności, krótkowzroczności, dalekowzroczności, jak również szeregu innych schorzeń. Wyjątkowo rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku cechująca się dużą skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent prędko wraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniony jest biegły personel, specjalizujący się w innowacyjnych technikach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać adekwatną procedurę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejszy ekwipunek diagnostyczny, dzięki czemu mogą wykryć nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się także leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają między innymi na formowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest testem niezbędnym w ujawnianiu glaukomy, stanów zapalnych, a także pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie też z innymi kwestiami, jak np. ciałem obcym w gałce ocznej bądź pozbyciem się kaszaków.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]