Sesje psychoterapii indywidualnej – pokonaj dolegliwości psychosomatyczne

22 marca 2019

Celem psychoterapii jest obejmowanie pomocą osób walczących z problemami natury emocjonalnej i psychicznej. Do kogo skierowana jest psychoterapia indywidualna? Czemu należy skorzystać z pomocy specjalisty?

W jaki sposób pomaga psychoterapia indywidualna?

Chcesz pokonać dolegliwości psychosomatyczne, podnieść samoocenę, zwalczyć stany depresyjne i poprawić jakość swojego życia? Odwiedź gabinet psychoterapii indywidualnej! Pierwsze spotkania, trwające 50 minut, mają na celu zweryfikowanie potrzeb pacjenta i rozpoznanie jego oczekiwań. Sesje uczą asertywności, pomagają zmniejszyć napięcie w ciele, rozwiązać wewnętrzne konflikty, łączą również tradycyjne metody z terapią ruchową. Terapeuta nie proponuje gotowych rozwiązań, ani nie narzuca swojego zdania, a tylko pomaga stawić czoła nowym wyzwaniom, odkryć własną ścieżkę i pokonać lęki.

Psychoterapia indywidualna – kto korzysta ze spotkań terapeutycznych?

Z psychoterapii indywidualnej korzystają osoby borykające się z różnego typu problemami emocjonalnymi, m.in. będącymi rezultatem traumatycznych przeżyć czy długofalowego stresu. Sesje terapeutyczne dają również wsparcie pacjentom z syndromem DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików), a także osobom mającym trudności z nawiązywaniem prawidłowych relacji. Psychoterapia indywidualna jest także wskazana przy problemach z odżywianiem, zaburzeniach depresyjnych, lękowych i w stanach niskiej samooceny – zwiększa świadomość ciała, jest pomocna przy różnego typu dolegliwościach somatycznych, pomaga się zrelaksować i wyraźnie poprawia jakość życia.