Pracownia Wibroterapii w Krakowie już działa – zapraszają AWF i Vitberg

21 października 2018

Zajrzyj w to miejsce, jeśli potrzebujesz szczegółowych wiadomości o marce Vitberg

W 2018 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie rozpoczęła pracę pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie powstało przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Badania oraz zajęcia dydaktyczne z produktami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z zamiarem prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm człowieka. Prowadzone w niej będą również zajęcia dla studentów uczelni z zakresu odnowy psychosomatycznej, kosmetologii i fizykoterapii. Urządzenia RAM Vitberg+, w które wyposażona jest Pracownia Wibroterapii, posłużą także do powysiłkowej regeneracji sportowców. Rozgłos krakowskiej pracowni przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Gdańsku i w Warszawie.

W jakich badaniach wezmą udział produkty marki Vitberg?

W przyszłości wyniki testów mogą pomóc w doskonaleniu terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców wyczynowych. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane prace badawcze z dziedziny fizjologii i biochemii. Obserwacji poddany zostanie wpływ wibroterapii na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty obserwacji będą zestawiane z rezultatami laboratoriów z całego świata.

Lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]