Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

28 maja 2021

Szukasz więcej wiadomości o korekcie laserowej wzroku Kraków? Skieruj się na voigtklinikaoka.pl

Komfort na co dzień, dostęp do rozmaitych zawodów czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to tylko niektóre z powodów, które przekonują pacjentów do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio bezustannie wzrasta, na co wpływ ma zapewne coraz bardziej doskonała technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia) oraz bardzo niskie ryzyko możliwych komplikacji. Za wykonaniem zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, że nie leczone wady wzroku mogą doprowadzić do wiele poważniejszych komplikacji, bowiem są czwartą (tuż po jaskrze, zaćmie oraz zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Korekta laserowa wzroku – czy warto?

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku można uzyskać świetne rezultaty. Zmniejszając jej obwód i podnosząc środek, można z kolei usunąć dalekowzroczność. Obecnie bardzo popularnym rodzajem lasera używanego podczas procedur korekty laserowej jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie impulsy podczerwieni. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego formowania, a przy tym zmniejsza ryzyko uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad wzroku przemawia sporo czynników. Najistotniejsze to przede wszystkim mała inwazyjność, efektywność, precyzja, jak również prawie nie występujące zagrożenie powikłań. Należy wspomnieć też o tym, że zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz odmówić leczenia

Nim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, że w pewnych sytuacjach lekarz może odmówić jego wykonania. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, karmienie piersią oraz ciążę, choroby oczu takie jak zaćma czy nieukończony 21 roku życia.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]