Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

23 lutego 2020

Terapia małżeńska UK - tu znajdziesz specjalistę, który rozwiąże Twoje problemy

Każda para może wpaść w przeróżne kryzysy. Na szczęście aktualnie można się z nimi uporać naprawdę skutecznie. Idealnym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może być pomocna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary borykające się z rozmaitymi kłopotami. Specjalista pomaga przezwyciężyć kryzysy mające związek z niewiernością jednego z partnerów, jak również pomoże w razie uzależnienia, chociaż tutaj nierzadko niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby małżonków czy ich dzieci. Jest pomocny w sytuacji, gdy między małżonkami rodzą się konflikty, których nie umieją rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże również przezwyciężyć problemy i scementować związek. Poprawie ulega komunikacja między żoną i mężem – dzięku czemu ich małżeństwo rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Uczy on, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale także oferowanie czegoś w zamian. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe jest określenie przyczyn , które legły u podstaw małżeńskich problemów. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, by skutecznie radzić sobie z trudnościami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że obecnie bez trudu wyszukamy polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia proces terapii oraz zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na pomoc specjalisty. Również na emigracji można powalczyć o własny związek, który bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi kłopotami. Trzeba pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej związek jest w stanie wejść na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339