Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

14 sierpnia 2018

Zdrowe i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – przywróć zachwycający uśmiech

Czyszczenie jamy ustnej po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (soda oczyszczona, żele, lakiery), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Dentyści szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne efekty już po kilku zabiegach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów nawet o 15 odcieni

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego szablonu oznacza się odcień zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest też precyzyjne dobranie odczynu żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o 15 odcieni, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać czerwonego wina, czarnej kawy przez przynajmniej kilka dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.