Jak przebiega zabieg 2RT?

16 maja 2022

Potrzebujesz informacji o laserze 2RT Kraków? Dobrze trafiłeś!

Choroba AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to choroba wzroku, która rozwija się u starszych ludzi i zdecydowanie pogarsza jakość widzenia. Dzisiaj specjalistyczne kliniki oferują innowacyjne metody korekty wzroku tej przypadłości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić komfort życia.

Leczenie AMD – na czym polega?

Plamka żółta to element siatkówki oka znamionujący się największym skupiskiem fotoreceptorów – to za jej sprawą widzimy ostro. AMD jest wadą, która objawia się obniżeniem się ostrości wzroku i odkształceniem obrazu. Wyróżniamy postać mokrą oraz suchą tej dolegliwości. AMD dotyka najczęściej osoby, które przekroczyły 50. rok życia, a etiologia schorzenia nie została wciąż do końca poznana. Przypuszcza się jednakże, że przyczyną AMD może być szkodliwy tryb życia – jak np. nadwaga, palenie tytoniu bądź nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe. Istotne mogą być też uwarunkowania genetyczne oraz inne schorzenia współistniejące, takie jak nadciśnienie bądź hiperglikemia. Współczesna medycyna opracowała na szczęście efektywne technologie leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD jest przeprowadzane przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na suchą postać AMD.

Zabieg laserem 2RT – jak wygląda?

Laser nanosekundowy wpływa na starzejące się komórki gałki ocznej a jednocześnie nie wywołuje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Terapia ta nie jest obarczona ryzykiem dlatego może być przeprowadzana u wielu grup pacjentów zagrożonych wadą albo utratą zdolności widzenia. Technika laserowa powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe oraz mobilizuje komórki do odbudowania się. Zabieg 2RT polepsza jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne dla chorego. Praca lasera 2RT trwa tylko parę minut, a przed przystąpieniem do zabiegu jest podawane znieczulenie miejscowe.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]