Jak działają aparaty do ultradzwięków?

22 grudnia 2018

Potrzebujesz aparatu ultradźwiękowego? Powinieneś odwiedzić ten adres

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie wieku, opiera się na dwóch rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, blizn, ścięgien czy wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]