Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

5 czerwca 2019

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów równie dobrze sprawdzają się też w przypadku sporych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeśli właściwie o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich wytworzenia. Z czego wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na wstępie należy wspomnieć, że implant zęba to wyłącznie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się wysoką trwałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest również fakt, że nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów?

Spektrum tworzyw, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie powodującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce tylnych zębów.