Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

8 października 2018

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym tematem. Obecnie jednak, stosując nowoczesne narzędzia i – w szczególności – skuteczne środki znieczulające, lekarze mogą zagwarantować nam, iż leczenie będzie w 100% bezbolesne. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, jeżeli rozwinie się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, dzięki którym stomatolog może dotrzeć do głęboko położonych partii zęba. Dobrze przy tym pamiętać, iż w leczeniu kanałowym używa się także innych, często bardzo złożonych technologicznie narzędzi. Których?

Endodoncja mikroskopowa – akcesoria

Oprócz narzędzi ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do ekranu przed oczami stomatologa, minimalizując niemal całkowicie niebezpieczeństwo wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie także sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności umożliwiają specjalistyczne maszyny elektroniczne – endometry. Oprócz tego stomatolodzy stosują także odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie kuracji oraz polepszenie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe – kiedy refundowane?

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, iż nie zawsze jest ono fundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest natomiast pełnopłatne. Jeśli jest ono niezbędne, powinniśmy wybrać się do stomatologa dysponującego nowoczesnymi akcesoriami oraz zawczasu sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi klienci piszą w internecie.