Dożylne wlewy witaminy C – dawki i stosowanie
24 sierpnia 2018
Kwas askorbinowy to bardzo cenny pierwiastek, który zwalcza choroby i wspiera układ immunologiczny. Zalecany jest zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym. Od niedawna witaminę C wykorzystuje się w inny sposób – przy bardzo poważnych chorobach. Przyjrzyjmy się w takim razie czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.
Dożylne wlewy witaminy C – niestandardowa terapia
Witamina C jest elementem niezbędnym do właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z pożywienia), ponieważ samodzielnie nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować. Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu bada oddziaływanie kwasu askorbinowego na leczenie niebezpiecznych chorób – kleszczowego zapalenia mózgu, arytmii, a także wielu innych. Naukowcy sprawdzają szczególnie oddziaływanie witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się wykazać, że zastosowanie niestandardowej kuracji może przynieść dużo lepsze skutki leczenia. Podanie dużych dawek kwasu askorbinowego do ustroju to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracja od 10000 mg może pomóc zwalczyć szereg poważnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – czas trwania leczenia
Sposób podawania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, usuwa niebezpieczeństwo pojawienia się działań ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych metod (np. suplementów). Dzięki temu choroby układu sercowego mogą zaniknąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc efekty mogą być rewelacyjne. Żeby dostrzec trwałe efekty, leczenie musi trwać około miesiąca, a stężenia witaminy pod stałą kontrolą kontrolowane przez specjalistę, który decyduje o przebiegu terapii.