Chirurg stomatolog przywróci piękny uśmiech

20 października 2018

Nie każde schorzenia jamy ustnej jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle któraś z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w razie konieczności umieszczenia implantów czy koron, uszkodzeń kości, znacznych ubytków zębów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego typu nowotworów bądź narośli. Które techniki bywają zatem stosowane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, wymagających otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie sporych ubytków lub chorych po złamaniach potrzebne jest czasem odbudowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów lub narośli – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jaki chirurg stomatolog okaże się najlepszy?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych trudności. Dobrze więc napisać parę zdań o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze będzie z pewnością to, by stosował on tylko innowacyjne akcesoria i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Dużą wagę ma także nastrój w gabinecie i podejście stomatologa do pacjentów – wiele mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, które wyszukamy na przykład w internecie lub wśród bliskich.