Badania operatorów
2 października 2018
Są niezbędne do tego, by stwierdzić, czy określony człowiek może pracować jako kierowca widlaka tudzież innego pojazdu. Mimo, że część kandydatów się ich obawia, jeśli nie dręczą nas zaburzenia psychiczne, ich zaliczenie nie może sprawić nam jakichkolwiek problemów. Jak zatem wyglądają badania operatorów urządzeń? Na co warto się przygotować?
Jak przebiegają badania operatorów?
Na otwierającym etapie badania kandydat wypełnia stworzony przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim rozwiązać zadania dotyczące zachowania w różnych, zwykle ekstremalnych sytuacjach. Po sprawdzeniu odpowiedzi potencjalnego kierowcy, psycholog będzie w stanie stwierdzić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz przetestować jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Zawartość formularza zależy od tego, jaki zawód wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów często wywołuje ogromny stres, ale jej przejście rzadko bywa problemem.
Psychotechniczne badania operatorów
Końcowa część badania operatorów wymaga użycia specjalnie opracowanych aparatów. Poszczególne testy badają takie cechy jak szybkość reagowania oraz podejmowanie wyborów w trudnych przypadkach. Warto pamiętać, że niekiedy ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, kiedy ubiegający się o uprawnienia w wywiadzie nie będzie krył nie najlepszego nastroju albo test wykaże, że przed odwiedzeniem poradni wypił napój wyskokowy. Badanie może zostać wtedy przełożone albo – gdy powodem okaże się spożycie alkoholu – również odwołane.
Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]