Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

21 lipca 2019

Więcej informacji o środkach dezynfekujących

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i jak działają? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na organizm człowieka. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków odkażających zazwyczaj wchodzi chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, jak również sporo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą żele, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki do dezynfekcji – zastosowanie

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, sztućców, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność zwłaszcza w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]