Właściwości bielizny i odzieży termoaktywnej

12 sierpnia 2021

Wszyscy mocno zainteresowani sportem i systematycznie trenujący w końcu znajdą się w punkcie, gdy potrzebny zakup właściwego ubioru, który zagwarantuje im wygodne ćwiczenia także w chłodne miesiące. Mowa tu oczywiście o skompletowaniu termoaktywnej odzieży i bielizny sportowej, która daje sportowcom komfort termiczny, ale która posiada również dodatkowe korzystne właściwości.

Bielizna i odzież termoaktywna – rozciągliwe, komfortowe produkty z tkanin syntetycznych

Często nazwy “odzież termoaktywna” i “odzież termiczna” stosowane są zamiennie, lecz te pojęcia nie są równoznaczne, ponieważ zadaniem odzieży termicznej jest tylko osłona organizmu przed zimnem. Tymczasem odzież i bielizna termoaktywna to coś więcej – to specjalistyczna odzież sportowa, uszyta z materiałów nie tylko strzegących przed wychłodzeniem, ale również mających właściwości zapewniające dobrą wentylację skóry oraz wspierające odprowadzanie wilgoci z powierzchni ciała. Fachowcy pracujący w sklepach sportowych zalecają odzież termoaktywną osobom na co dzień trenującym outdoorowo. Co istotne, zastosowane w odzieży termoaktywnej tkaniny syntetyczne cechują się wysoką elastycznością, tym samym nie krępuje ona ruchów w czasie ćwiczeń i nie powoduje podrażnień czy otarć naskórka.

Odzież i bielizna termoaktywna – używają jej pracownicy przeróżnych zawodów

Poszukując najlepszej odzieży termoaktywnej, zalecamy sprawdzić sklepy sprzedające produkty najlepszych producentów odzieży sportowej. Podmioty specjalizujące się w tego typu produktach poświęcają nierzadko sporo lat na opracowanie, badanie i ostatecznie wdrożenie pionierskich technologii, czego skutkiem jest produkcja funkcjonalnej i wytrzymałej odzieży wysokiej klasy. Z uwagi na to, iż odzież termoaktywna przylega blisko ciała, musi ona być delikatna w dotyku, elastyczna i przepuszczająca powietrze. Należy też wybrać taką odzież, która posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Ciekawostką jest to, iż taka odzież to produkt nie tylko dla sportowców. Chodzą w niej nieraz między innymi kurierzy, funkcjonariusze policji oraz monterzy, a zatem osoby wykonujące prace wymagające spędzania wielu godzin poza budynkami.

Aby być pewnym, że kupujemy oryginalny produkt, wybierajmy sklepy firmowe albo prowadzone przez autoryzowanych hurtowników, które oferują okazały asortyment bielizny termoaktywnej dziecięcej, damskiej i męskiej.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]