Szukasz urządzeń do zaawansowanego prototypowania? Sprawdź te drukarki 3D

14 lutego 2021

Zamów profesjonalne drukarki 3D.

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się tylko drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: FormLabs i MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, FDM i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują koszty produkcji

Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne technologie oraz urządzenia. Ocenia się, że używając drukarek 3D oraz innych urządzeń Stratasys można aż o 90 procent obniżyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Główne założenia pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie najwyższej klasy produktów i usług, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – pionierska technologia LFS

Drugim uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs produkuje bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w nowatorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się bezproblemową obsługą oraz funkcjonalną konstrukcją. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, jak również drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można wydrukować tożsame prototypy, do czego dąży się najczęściej w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Druk jest dokładny i trwały, a podczas procesu drukowania nie tworzą się zniekształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]