Świeczniki solne – właściwości lecznicze

31 stycznia 2024

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz solne świeczniki.

Lampy solne już od lat goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Ale czy jesteś przekonany, że podobne właściwości posiadają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach i kolorach i sprawdzają się świetnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA czy beauty.

Czym są świeczniki solne?

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta ponadprzeciętna sól cechuje się różowym odcieniem, który dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, czyli posiada indywidualny charakter.

Reguła działania świeczników solnych

Świeczniki solne tworzą piękny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy miłą atmosferę, bardzo dobrą do relaksu lub romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak pył, drobnoustroje lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – właściwości zdrowotne

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują również, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w przeróżnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka czy gabinet. Warto jednakże nie zapominać, aby korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]