Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

13 stycznia 2019

Potrzebujesz biżuterii z cyrkoniami? Zobacz tutaj

W zdobnictwie twórcy bardzo często wykorzystują przeróżne kamienie szlachetne. Są one estetycznym dodatkiem, a automatycznie są jednym z podstawowych aspektów wpływających na wartość tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono klientów mogących pochwalić się najlepszymi skarbami w posiadanej biżuterii. Na szczęście istnieją także rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w przyrodzie są wytwarzane w pełni sztucznie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Zazwyczaj cyrkonia nie ma koloru, ale okazy składające się z innych substancji mogą posiadać dowolne barwy lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, posiadają one naturalnie też inne przeznaczenia. Wykorzystuje się je między innymi w medycynie (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do określania pH w ekstremalnych temperaturach lub też przemyśle. Dawniej, dzięki posiadanym cechom używane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, zamówić ją można na przykład za pomocą internetu.