Ostrza przemysłowe – z jakich materiałów są wykonane?

10 września 2018

Ostrza techniczne mają zastosowanie w wielu sektorach rynku. Szukasz niezwykle precyzyjnych noży, które sprawdzą się w Twoim przedsiębiorstwie? Przeczytaj nasz poradnik na temat różnego rodzaju produktów do cięcia różnych materiałów.

Ostrza przemysłowe – w zakładach przemysłowych

Ostrza przemysłowe to narzędzia o szerokim zakresie zastosowania – używane są w przemyśle papierniczym, w rolnictwie, przerobie surowców wtórnych oraz wielu innych branżach. Wyróżniamy wiele rodzajów ostrzy bezpiecznych – produkty do regranulacji, noże bez nacięć, łamane, elastyczne, trójkątne, zębate, z zaokrąglonymi krawędziami, ceramiczne, a także do szyb. Narzędzia te cechują się różną geometrią ostrza, są także bardzo precyzyjne, co umożliwia ich wykorzystanie do wielu celów. Stosowane są one w wielu zakładach przemysłowych, między innymi do przecinania folii, tworzyw sztucznych, włókien chemicznych, produktów spożywczych i innych artykułów.

Ostrza przemysłowe – zainwestuj w modele ze stali węglowej

Profesjonalne ostrza przemysłowe wykonane są z wysokiej klasy materiałów, np. ze stali odpornej na rdzę oraz negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Zazwyczaj używa się w tym celu wysokiej jakości stal węglową, a powłoka niektórych modeli została dodatkowo wzmocniona specjalnym materiałem utwardzającym. Wiele noży można przymocować do paska, co zapewnia komfort używania. Natomiast wyprodukowane z plastiku magazynki ułatwiają używanie ostrzy oraz służą zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zwróćmy także uwagę na ostrza składane – są niezwykle praktyczne i minimalizują ryzyko przypadkowych skaleczeń.
Chcesz kupić wysokiej jakości ostrza techniczne? Postaw na produkty oferowane przez sprawdzonych producentów o ugruntowanej pozycji na rynku.