Oleje, ług, bejca do drewna – profesjonalne preparaty do impregnacji

21 czerwca 2021

Chcesz kupić ług do drewna? Zobacz tu.

Środki do impregnacji drewna to produkty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu warto ochronić nimi drewniane meble?

Środki do konserwacji drewna – zastosowanie

Drewno to materiał tworzący w pomieszczeniu przytulną atmosferę. To surowiec często używany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (okładziny na schody, podłogi, balustrady). Dostępne na rynku środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble pozostają w nienagannym stanie przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki oraz wiele innych elementów. Z kolei preparaty wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im wspaniały połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że podłoga jest znacznie bardziej wytrzymała na eksploatację i zniszczenia. Warto jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w odpowiedni sposób – myć przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]