Naturalne maski do włosów – skład i działanie

19 maja 2019

Znajdź maski do włosów

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich kondycję negatywnie wpływają m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce czy też ekstremalne temperatury. Równie niebezpieczna bywa stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy, użycie niewłaściwych kosmetyków, farbowanie lub zasypianie z mokrą głową. To powoduje, że włosy potrzebują ciągłej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są duże, możemy do tego zastosować odżywkę. Często jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Co odróżnia maski do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów regenerują bardziej intensywnie niż zwykłe odżywki. Lepiej też zabezpieczają włosy. Fryzjerzy często porównują je do „jedzenia” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które umożliwiają odbudowanie nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Aby przeniknęły w głąb skóry oraz włosów, należy je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, najodpowiedniej powtarzać to raz w tygodniu.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej składników odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego preparatu, poszczególne składniki mogą być dobrane tak, aby ochraniać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie składniki jak silikony, różnego rodzaju olejki czy keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie prócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]