Mydło dezynfekujące – zastosowania

9 kwietnia 2019

Zobacz, gdzie kupić płyn do dezynfekcji rąk

Aż 5 milionów bakterii może bytować na jednym cm2 powierzchni dłoni. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach przenoszą się pasożyty, wirusy oraz bakterie, które powodują groźne choroby. Dlatego higiena rąk jest absolutnie nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Na co dzień to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie użycie dużo skuteczniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w wielu sferach życia. Regularnie używane jest w placówkach medycznych – przychodniach, gabinetach dentystycznych i szpitalach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu posiłków z jajek, mleka czy mięsa (głównie drobiowego), bo te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do włączania łokciem.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]