Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

27 marca 2019

Poszukujesz mopów profesjonalnych? Skieruj się tu

Mycie podłogi wydaje się bardzo łatwym obowiązkiem – niezbędne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o dużą powierzchnię bądź kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym cechują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwa czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzek o znacznej powierzchni – przykładowo hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłóg

Sam mop to za mało, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i szybko myć posadzki. Praktycznie równie ważne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu pracownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużej mierze ułatwia i skraca czas mycia posadzek. W czasie czyszczenia ogromnych powierzchni warto używać zestawu wiadra z mopem.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]