Łańcuchy samochodowe – rodzaje

24 października 2018

Zobacz, gdzie zamówić łańcuchy samochodowe, wejdź na http://tinyurl.com/ybawg4d5

Łańcuchy samochodowe w znacznym stopniu zwiększają przyczepność auta w skrajnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, głównie na spadzistych podjazdach. W niektórych krajach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok kalendarzowy (tak jest między innymi w Bułgarii, Turcji i Norwegii), w pozostałych zaś są one niezbędnym elementem wyposażenia auta jedynie w zimą (takie prawo obowiązuje na przykład we Włoszech, w Niemczech, Polsce i Hiszpanii). Jak zatem modele łańcuchów samochodowych można nabyć?

Typy łańcuchów samochodowych

Łańcuchy na koła dzielimy zazwyczaj mając na uwadze ich przeznaczenie. Rozróżniamy modele wykonane z myślą o wykorzystywaniu w pojazdach dostawczych, osobowych, terenowych i ciężarowych, jak również w autobusach. Łańcuchy różnią się także mocowaniem, które musi być dostosowane do rodzaju felgi, przekrojem i grubością ogniwa (na ogół jest to kształt rombowy ukośny) oraz motywem zaplotu. Rozmaite są również materiały, z których produkuje się łańcuchy samochodowe. W dzisiejszych czasach producenci używają głównie stali tytanowej lub manganowej.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Zakładanie łańcuchów samochodowych wymaga pewnych umiejętności i początkowo może być źródłem znacznego stresu. Żeby go uniknąć, warto potrenować tę czynność na placu manewrowym lub w garażu. Z kolei jazda z łańcuchami wymaga nieco innej techniki. Należy unikać buksowania kół, przekraczania prędkości 50 km/h i poruszania się po odśnieżonych drogach. Stosując łańcuchy na koła, należy też obowiązkowo sprawdzać ich ułożenie oraz napięcie – w ten sposób unikniemy ich wczesnego zużycia i tym samym wydłużymy czas ich użytkowania.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]