Lampworki – wyjątkowe ozdoby

7 stycznia 2020

Zamów lampworki

Z pozoru przywodzą na myśl kolorowe słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny rodzaj koralików wykonywanych ze stopionego szkła. Niegdyś były wytwarzane w domach – szkło topiono za pomocą zmienionej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie lampworki. Dziś także możemy zrobić je w domu, lecz bardziej trafionym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki są robione, jak już napisaliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie wskutek działania płomienia topnieje, a to umożliwia nadanie mu rozmaitych form. Strużki gorącego szkła nawijane są na drut, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę w samym centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do produkcji kolczyków czy wisiorków.

Przy jakich strojach lampworki będą szczególnie dobrze się prezentowały?

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do codziennych strojów. Najlepiej komponują się z koszulkami z zabawnymi nadrukami, barwnymi swetrami i coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą atrakcyjnie prezentowały się jedynie przy takich kreacjach – to tylko kwestia wyobraźni.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]