Który ekspres do kawy Jura będzie najlepszy?

11 grudnia 2020

Dobranie właściwej kawy nie gwarantuje przygotowania najlepszego naparu. Aby zadowolić gości świetnym smakiem kawy, musimy zadbać o właściwą technikę zaparzania, a także ekspres, który umożliwi wypracowanie właściwej ciepłoty wody oraz ciśnienia. Pamiętają o tym projektanci z firmy Jura, bo od niemal dziewięciu dekad proponują klientom świetne urządzenia, które mogą być stosowane tak przez profesjonalnych baristów, jak i zwyczajnych entuzjastów smacznej kawy. Czemu więc powinniśmy wybrać produkty tej marki? Jakie zalety ma ekspres do kawy Jura? Jak znaleźć sprzęt odpowiedni do konkretnych potrzeb i ustrzec się trudności w jego eksploatacji?

Zawodowy ekspres do kawy Jura

Jura znana jest przede wszystkim ze względu na produkowane przez siebie urządzenia dla zawodowych baristów. Ci często sięgają po wyroby tej marki, gdyż są one solidne, a ich konstrukcja pozwala na przygotowanie różnych typów kaw – również tych wymagających napowietrzenia mleka. Marka Jura opracowała dla zawodowych baristów mnóstwo typów ekspresów, które zgrupowane są w kilka linii – na przykład XJ, GIGA PROFESSIONAL lub XS, zaś wszystkie z nich cechują się odmiennym zużyciem mocy oraz możliwościami przygotowania naparu.

Ekspres do kawy Jura dla każdego

Mimo, że wiele ekspresów firmy kierowanych jest do zawodowych baristów, ekspres Jura bez problemów będzie również wykorzystywany w domu. Szczególnie, że w jej katalogu znajdziemy sporo ekspresów, które przeznaczone są właśnie do użytku w kuchni. Szczególnie dobrze sprawdzają się ekspresy z linii
C, E czy ENA, gdyż wyróżniają się prostą budową i wieloma funkcjami pozwalającymi na przygotowanie doskonałej kawy. Warto także zaznaczyć, że Jura oferuje również akcesoria, które ułatwią zrobienie bardziej nietypowych rodzajów tego naparu oraz naprawę ekspresów.