Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – czy warto używać?

13 czerwca 2019

Chcesz zamówić kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy? Sprawdź https://houseofbeauty.com.pl/c/66-kremy-przeciwzmarszczkowe

Nawet młoda skóra bez problemów potrzebuje właściwej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić naturalne procesy wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej zachować je w dobrym stanie. Głównie dotyczy to skóry twarzy, która jest najbardziej podatna na powstawanie nieestetycznych zmian, pośród których wyjątkowo dokuczliwe dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. W związku z tym tak ważne jest, aby używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dopasowanych do wieku oraz typu skóry. Na szczęście nie będzie to kłopotliwe, ponieważ na rynku można kupić kosmetyki dopasowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – co znajdziemy w ich składzie?

Najważniejszym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często mają w składzie mocznik – czynnikłączący cząstki wody i w ten sposób przeciwdziałający jej utracie, a poza tym czyniący skórę bardziej miękką. Kremy tego typu posiadają w składzie również tłuszcze nazywane ceramidami, które też przeciwdziałają utracie wody, bowiem wypełniają przestrzenie między komórkami skórnymi. Ważnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest również skwalen. Jest to substancja wchodząca w skład naturalnego płaszcza lipidowego skóry człowieka. Przy odpowiednim stężeniu skwalen niszczy wolne rodniki i inne szkodliwe czynniki, a przy tym umożliwia substancjom odżywczym wniknąć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dopasuj do wieku i typu skóry

Kremy przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka typów. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, dla którego przeznaczony jest dany preparat. Przy jego doborze należy również zwrócić uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się składem od kremu pod oczy lub do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]