Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

10 marca 2020

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się wysoką wytrzymałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Dlaczego warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady sypkie, płynne, niebezpieczne, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w pokrywę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która zapobiega wylewaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym uchwyty do asekuracji ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą także posiadać uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do magazynowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]