Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

16 czerwca 2020

Jeśli chcesz kupić kontenery na złom, koniecznie wejdź na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, zdemontowane elementy stolarki otworowej, a także zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w płynnych lub półpłynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o dużych gabarytach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów i firm transportowych.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]