Kolczyki z kamieniami – jakie wybrać?

25 stycznia 2021

Jeśli chcesz nabyć kolczyki z kamieniami, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl/kolczyki.

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich stylowe kolczyki czy wisiorki. Minerały mogą zupełnie odmienić wygląd biżuterii – inny styl mają wszak ozdoby z kryształami, inny z kolei te ozdobione bursztynem. Które pierścionki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się największą popularnością? Które Minerały wykorzystywane w warsztatach złotników są naturalne, a które okazują się syntetycznymi odpowiednikami? To potrafi zadziwić – zwłaszcza osoby, które nie znają się na jubilerstwie.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Należy nadmienić, iż wiele materiałów wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw należy wspomnieć cyrkonie, które wytwarzane są z itru i cyrkonu, a różne kolory zawdzięczają tego typu dodatkom, jak cer albo nikiel. Poza nimi, kamieniami syntetycznymi są także kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy dużo chętniej stosują rzecz jasna kamienie naturalne. Najczęstsze to na pewno topazy, które potrafią mieć odcienie od szarych do różowych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj zwiększa cenę zakupu tego rodzaju kolczyków. Powinniśmy jednak pamiętać, iż są to egzemplarze znacznie bardziej unikatowe, aniżeli te zdobione sztucznymi kamieniami.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]