Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

27 lutego 2019

Jeśli chcesz kupić toczki do jazdy konnej, odwiedź tę stronę

Jazda konna należy do tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej dostępne są dwa typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, jak również pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie powinno się też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie dostaniemy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]