Jeździsz z ekspozycją na targi? Kup pawilon handlowy

3 marca 2019

Pawilony są przydatne w każdym przedsiębiorstwie z branży handlowej. Stanowią przedłużenie sklepu stacjonarnego lub też mogą być głównym punktem sprzedaży. Szczególnie dobrze sprawdzają się w czasie giełd i podobnych imprez, a prócz tego, ze względu na łatwy montaż i mobilność, stosuje się je na przykład do handlu w miejscowościach letniskowych czy na sezonowych wyprzedażach. Aby pawilon handlowy dobrze wypełniał swoje zadania, winien być odpowiednio dobrany do potrzeb użytkownika. Na co więc zwracać uwagę przy jego wyborze?

Pawilon handlowy – jak dobrać?

W ofercie producentów znajdziemy rozmaite typy mobilnych pawilonów handlowych. Każdy z nich można zaliczyć do jednej z 2 grup – pawilonów ze sztywnymi ścianami lub namiotowych. Te pierwsze wytwarzane są na przykład z drewna bądź płyty obornickiej. Charakteryzują się względnie szybkim montażem, aczkolwiek ich mobilność jest dużo mniejsza aniżeli pawilonów namiotowych. Są także od nich zdecydowanie droższe, przez co zalecane są raczej do punktów stacjonarnych. Poza tym mogą pełnić funkcję portierni, kas biletowych bądź kiosków.

Pawilon namiot – czemu warto go posiadać?

Jeżeli pawilon handlowy ma być często przenoszony lub priorytetem jest dla nas cena, najlepszym wyborem będzie pawilon namiot. Wbrew pozorom, tego rodzaju konstrukcje charakteryzują się sporą wytrzymałością, będąca wynikiem wykorzystania do ich produkcji najwyższej klasy materiałów. Zarówno rury, z których wykonane są szkielety, jak i powłoki, są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki atmosferyczne. To powoduje, że namiotowe pawilony handlowe, o ile będą prawidłowo konserwowane, posłużą wiele lat – także przy intensywnym użytkowaniu.