Jeździeckie akcesoria treningowe – lonża dla konia

24 sierpnia 2020

Jeśli potrzebujesz lonży dla konia, kliknij tu

Lonża to sprzęt popularnie używany w trakcie nauki jazdy konnej i tresur. Jakie lonże jeździeckie są dostępne na rynku? Z czego są wykonywane te sprzęty i gdzie najlepiej je kupić?

Typy oraz przeznaczenie lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to dość długa lina, zazwyczaj mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec w czasie lekcji jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z dosiadem, łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle, jak również trzymaniem wodzy. Zwierzę prowadzi się po obrysie okręgu, natomiast lonża jest stosowana do kontrolowania zachowania konia. Narzędzie to wykorzystują też artyści cyrkowi oraz woltyżerzy do szlifowania umiejętności i asekuracji prezentowanych ewolucji. Lonża jest oprócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonżę jeździecką wykorzystuje się również w trakcie treningu bez jeźdźca – w takiej sytuacji jest wykorzystywana do ćwiczenia młodych zwierząt i zapewnienia im należytej dawki ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na asortyment od uznanych marek

Szerokie spektrum przyrządów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych, które oferują profesjonalny sprzęt w atrakcyjnych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże dla konia znanych marek – takich jak Jumptec, Harrys Horse czy Start. Chcesz kupić lonżę w czarnym, błękitnymlub pomarańczowym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade zapewnia szeroki asortyment produktów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wybrednych entuzjastów jazdy konnej. W ofercie oferowane są lonże wyprodukowane między innymi z nylonu. Lonże zaopatrzone są w obrotowy zaczep, a delikatne tworzywo jest miłe w dotyku.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]