Jak odciągać katar u dziecka? Aspiratory do odkurzacza

21 listopada 2018

Katar u małego dziecka zazwyczaj nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak go bagatelizować. Nieodciągana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwinięcie się takich chorób jak zapalenie zatok bądź ucha. By się przed tym uchronić, należy odciągać wydzielinę za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosku naszego dziecka. Jak zatem zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie usunie katar

Metod na usunięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie noska za jej pomocą bywa dla malucha bardzo nieprzyjemne. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wygodniejsze i wydajniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech, a bardziej złożone urządzenia to odciągacze do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czemu warto używać aspiratora Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Opisywany odciągacz wydzieliny jest prosty w obsłudze i niezwykle efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko odciąga wydzielinę, ale też wpierw ją rozcieńcza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Można go nabyć w dwóch wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 55 zł).