Duży wybór srebrnych wisiorków

19 grudnia 2018

Szukasz srebrnych zawieszek? Skieruj się tu

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo delikatny, przez co możemy zarysować. Jak więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten nie najlepiej znosi też kontakt z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że straci kolory albo zmieni kształt. Zanim schowamy kilka przedmiotów do pudełka, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką albo włożyć do plastikowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii należy wykorzystać letnią wodę z solą, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych ścierek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.