Drzwi drewniane zewnętrzne – odporne na wypaczenia

29 września 2019

Więcej o drzwiach drewnianych na www.oknostol.com.pl

Drzwi zewnętrzne wykonują kilka zadań – oddzielają od zgiełku dobiegającego z ulicy, zabezpieczają przed wtargnięciem złodziei oraz ochraniają dom przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Czemu warto wybrać drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi drewniane zewnętrzne – komfort cieplny oraz wytrzymałość

Zakup drzwi wejściowych to jeden z najważniejszych wybór, który musi dokonać każdy posiadacz mieszkania. Drewniane drzwi zewnętrzne od dziesięcioleci cieszą się ogromną popularnością, z uwagi na swoją wytrzymałość i parametry techniczne. Drewno wygląda wspaniale i można je wykończyć na różne sposoby. Poprawnie zbudowane drewniane drzwi zewnętrzne cechują się energooszczędnością i mają niski współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż koszty ogrzewania są o wiele niższe, a mimo tego w domu odczuwamy komfort termiczny. Wybierając drzwi do mieszkania trzeba wziąć pod uwagę modele o grubości 92 mm albo 68 mm. Szczególnym popytem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna trójwarstwowo klejonego, za sprawą swoim właściwościom – nie zniekształcają się i ciężko je uszkodzić, więc rewelacyjnie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Współczesne drewniane drzwi wejściowe są wyposażone w uszczelki najnowszej generacji.

Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe na wymiar

Producenci świadczą też wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są konieczne w razie posiadania nietypowych otworów drzwiowych. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to oferta dla tych, którzy kładą nacisk na nieprzeciętny design. Jeśli poszukujemy drewnianych drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych na wymiar, należy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które wykonuje nietypowe wzory na zlecenie, a jednocześnie daje długą gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych umieszcza się pięknie wyglądające szyby, na przykład witrażowe. Zamawiający mogą także wybierać spośród rozmaitych rodzajów szyldów. Niezależnie od walorów estetycznych, trzeba również położyć nacisk na inne cechy, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Często wyposaża się je w zabezpieczenia antywłamaniowe, w wyniku czego wyłamanie ich jest utrudnione. Zapewnia to lokatorom bardzo dobrą ochronę. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe posiadają też wielopunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg aluminiowy bądź drewniany. By osłonić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, do ich produkcji stosuje się środki impregnujące najwyższej jakości.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]