Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

5 lipca 2019

Chcesz nabyć części zamienne Citroen? Sprawdź http://bit.ly/2MgSHFt

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej pojazdy w Polsce są doceniane z uwagi na wysoką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za pokaźną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak Jumper, C-Crosser, C-Elysse, C1, C2, C3, Saxo, Xsara, Nemo i Xantia. Rzecz jasna, podobnie jak auta innych marek, ulegają one awariom, więc właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, że z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części Citroen, które kupujemy najczęściej

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. Na początku warto na pewno wspomnieć o płynach, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji auta. Są to najczęściej płyn chłodniczy, olej silnikowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji oraz płyn hamulcowy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy zaniedbywać, potrzebują również moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie tanio i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do samochodów francuskich. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne części można zakupić przez internet.

Lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]