Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

27 marca 2020

Chcesz nabyć biżuterię srebrną? Koniecznie odwiedź ten adres

Jest z człowiekiem od tysięcy lat i pomimo dostępności różnych nowych wzorów, w gruncie rzeczy niewiele się zmieniła. Biżuteria wciąż odgrywa tę samą rolę – jest swego typu ozdobą ciała, a także umożliwia wyrażenie swojego charakteru. Nic zatem dziwnego, iż biżuterię równie często zakładają kobiety i mężczyźni, maluchy i ich rodzice, osoby z różnych klas społecznych. Niezależnie od tego, które wzory lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z podobnych surowców – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria bywa tak chętnie kupowana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by wytrzymały co najmniej kilka dekad?

Plusy srebrnej biżuterii

Najważniejszym plusem srebrnej biżuterii jest bez wątpienia to, że jej używanie daje szansę uniknąć wielu dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii bywa zalecane klientom, którzy niedawno przekłuły uszy. Nie sposób zapomnieć także o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niewielkimi kosztami zakupu.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro wytrzyma wiele czasu, ale powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – może się ona porysować lub pęknąć w kontakcie z detergentami. Srebrna biżuteria musi też być czyszczona w wodzie ze spirytusem lub amoniakiem. Trzeba trzymać ją w szkatułce z miękką wyściółką – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]