Co poza zakupami oferuje stacjonarny sklep jubilerski?

19 marca 2020

Wraz z ożywieniem rynku i ewolucją internetu, zreformowaliśmy także nasze przyzwyczajenia związane z robieniem zakupów. Dziś bardzo często wykorzystujemy możliwość zakupów w sieci. I chociaż w internecie wyszukamy nieomalże wszystko, wciąż jest wiele rzeczy, które najwygodniej nabywać w tradycyjnych sklepach. Należy do nich m.in. biżuteria.

Sklep jubilerski – tu otrzymasz wskazówki od rzeczoznawcy

Kupno złotego wisiorka, pierścionka bądź broszki łączy się z wyższym kosztem niż te, do których przywykliśmy w trakcie zwykłych zakupów. Tym samym, by mieć pewność, że biżuteria spełni wszelkie nasze wymagania, najlepiej przyjrzeć się jej osobiście w sklepie jubilerskim. Jest kilka przesłanek, które uzasadniają takie działanie. W trakcie wizyty w sklepie jubilerskim, zwłaszcza jeśli chcemy nabyć obrączki albo pierścionek, mamy możliwość nałożyć biżuterię i sprawdzić jak w rzeczywistości będzie ona wyglądać na palcu. Jeśli zaś znajdziemy design pierścionka jaki nam się spodoba, ale okaże się on za ciasny lub zbyt luźny, jubiler na nasze życzenie dopasuje go do stosownego wymiaru lub sporządzi nowy. Następną zaletą kupowania bezpośrednio w sklepie jubilerskim jest sposobność uzyskania fachowej pomocy jubilera. Pokaże on, które kamienie szlachetne będą pasować do naszej karnacji, pokaże popularne nurty we wzornictwie, pomoże nam dobrać odpowiedni kruszec, a osobom szukającym biżuterii na prezent doradzi, co teraz wręcza się na chrzest, ślub czy imieniny.

Dodatkowe usługi jakie oferuje jubiler?

Sklepy jubilerskie nie tylko oferują sprzedaż swoich wyrobów, ale również pełnią dodatkowe usługi. Główną z nich jest naprawa uszkodzonej biżuterii. Jeśli zerwał się nam naszyjnik lub wypadł kamień z kolczyka, złotnik błyskawicznie i sprawnie zreperuje go w swoim zakładzie. Jeśli dostaniemy w spadku biżuterię po kimś z rodziny, kto miał mniejszy obwód palca, jubiler zmieni obwód takiego pierścionka. Na naszą prośbę złotnik wygraweruje również na pierścionku lub wisiorku podziękowania, gratulacje, datę albo inny ważny dla nas tekst. Natomiast jeśli chcemy sprezentować komuś unikatowy upominek, ewentualnie mamy własny pomysł na wisiorek albo broszkę, możemy zlecić jubilerowi stworzenie biżuterii według naszego projektu. A jeśli w domu posiadamy zniszczoną lub zbędną biżuterię, z którą nie mamy co zrobić, zanieśmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym prowadzony jest skup metali szlachetnych.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]