Blacha trapezowa na dach

21 grudnia 2023

Więcej informacji o blacha trapezowa.

Blachy trapezowe dachowe tworzą wytrzymałe pokrycie, są tanie i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Trapez na dach – ekonomiczna i odporna blacha

Nazwa blach trapezowych wywodzi od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony też ze względu na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej używana do wykonywania pokryć dachowych i może być świetną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrej kondycji przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można wykorzystać blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Korzystnie prezentuje się na obiektach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być także wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Blacha trapezowa będzie również znakomicie prezentować się jako uwieńczenie magazynów, wiat bądź obiektów gospodarczych. Blachę trapezową dachową należy zamawiać bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż materiał jest najwyższej klasy i spełni nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę kolorów blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. orynnowanie dachu.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08