Blacha na rąbek – na dachy płaskie i dwuspadowe

7 marca 2022

Zobacz, gdzie kupić panele dachowe na rąbek.

Blachy na rąbek to coraz częściej wykorzystywany typ pokrycia dachowego. Czym się wyróżnia na tle innych materiałów wykończeniowych? Czy warto w nie zainwestować? Opisujemy blachy na rąbek i możliwości ich wykorzystania.

Panele dachowe na rąbek – zalety oraz przeznaczenie

Blachy na rąbek stojący wspaniale godzą ergonomiczność z zaletami estetycznymi, dzięki czemu zdobywają coraz szersze uznanie. Pięknie prezentującą się oraz trwałą blachę na rąbek stojący stosuje się zarówno w przypadku nieruchomości, w których niezbędna jest reperacja pokrycia dachowego, jak i nowych domach. Ten materiał budowlany może być położony na dachach dwuspadowych i płaskich, a także tam, gdzie więźba jest zawiła. Blachy na rąbek stojący są przywożone na miejsce budowy w postaci niedużych arkuszy. Można je ułożyć szybko oraz bez większych komplikacji. Takie pokrycie dachowe jest wytrzymałe, odporne na korozję i wspaniale pasuje do różnorodnych stylów architektonicznych (przykładowo do stylu minimalistycznego lub dworkowego).

Blachy na rąbek – alternatywa dla zwykłych dachówek ceramicznych

Blacha na rąbek stojący przewyższa tradycyjne rozwiązania pod kątem trwałości i użytej technologii. Panele te są produkowane z grubej blachy wykończonej specjalną warstwą, która zapewnia osłonę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, jak np. woda czy promieniowanie UV. Blacha na rąbek jest dostępna na rynku w wielu wariantach, co pozwala na dopasowanie jej do specyficznej wizji projektanta. Nowoczesne pokrycia dachowe przyczyniają się także do obniżenia kosztów związanych z budową – bez wątpienia zmniejszają liczbę odpadów, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Postanawiając o użyciu blach na rąbek, warto zaopatrzyć się w ten budulec bezpośrednio od dystrybutora.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08