Biżuteria z ametystami

11 grudnia 2018

Więcej o ametystach na www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych państwach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na wyjątkową purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst to kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.