Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

24 lipca 2022

Tu zamówisz bagażnik bazowy na relingi.

Podróż samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne w trakcie wypoczynku akcesoria. Przeważnie nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo posiada opływową budowę. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Miejmy jednak na uwadze, aby wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem deski snowboardowe, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają więc wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]