Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

24 grudnia 2021

Jeśli potrzebujesz aparatu do drenażu limfatycznego, koniecznie sprawdź https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca ucisku.

Sprzęt do masażu limfatycznego – stymulacja krążenia chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie wykorzystują aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które wsuwa się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór urządzenie naciska na kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację limfy. Istnieje sporo wskazań do wypróbowania presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się również nadzwyczaj popularna wśród sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do masażu uciskowego

Mnóstwo opcji wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby często stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w we własnym domu, dzięki mobilnym aparatom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, toteż bez problemu można zabrać je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to między innymi choroby bakteryjne oraz wirusowe i miażdżyca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]