Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

14 marca 2020

Kliknij tutaj, aby kupić antenę DVB T

W ogromnej większości domostw zobaczyć można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, odznaczają się także wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba mocno przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy kupić. Warto wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]