Nieodzowny sprzęt dla motocyklisty

31 sierpnia 2023

Własny motocykl to jeszcze nie koniec wydatków. Aby radować się z jazdy komfortowej i bezpiecznej, a przy tym zgodnej z rozporządzeniami, należy zainwestować w sprzęt motocyklowy. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jakie gadżety są wymagane i gdzie je nabyć? Wyjaśniamy wszystko w tym artykule!

Który sprzęt motocyklowy musisz nabyć?

Kask to – wedle polskich regulacji – przymusowy szczegół wyposażenia zarówno motocyklisty, jak również jego pasażera. Nie jest niemniej jednak powiedziane, jakiego typu musi być to kask, istotne jest jedynie to, żeby spełniał standardy bezpieczeństwa. Możesz w takim razie wybierać spośród wielu kasków dostępnych w sklepach motocyklowych.
Następny sprzęt motocyklowy, jaki stanowi wyposażenie obowiązkowe, to oświetlenie, a ponadto prędkościomierz, lusterka, błotniki, hamulce, tłumik wydechu i ogumienie pneumatyczne (jakiekolwiek z nich ma obowiązek spełniać wskazane przez przepisy warunki). Jak zapewne widać, każdy z tych rynsztunków to wyposażenie motocykla – motocyklista powinien mieć wyłącznie wspomniany już kask. Należałoby niemniej jednak zadbać o akcesoryjne akcesoria motocyklowe, jakie poprawią komfort jazdy, takie jak profesjonalne ubranie oraz buty czy kufry oraz sakwy, pozwalające bezpiecznie przewieźć bagaż. Wszystko co istotne dostaniesz w fachowym sklepie motocyklowym.

Gdzie nabyć akcesoria motocyklowe? Sklep internetowy lub stacjonarny?

Jak wybrać punkt sprzedaży z akcesoriami motocyklowymi? / W jaki sposób wybrać sklep motocyklowy?
Gdzie nabyć sprzęt czy akcesoria motocyklowe? Sklep internetowy będzie równie dobrym wyborem jak stacjonarny. Niewątpliwą zaletą stacjonarnego sklepu motocyklowego jest profesjonalna obsługa, którą można poprosić o wskazówkę, jednakże w sklepie internetowym także jest ona dostępna, choć wymaga kontaktu telefonicznego lub ewentualnie mailowego.
Przewagą internetowego sklepu z akcesoriami motocyklowymi będą interesujące ceny, niejednokrotnie bardziej przyjacielskie aniżeli w sklepie stacjonarnym. Z kolei punkt stacjonarny zezwala obejrzeć sprzęt przed zakupem.
Jaki wobec tego punkt sprzedaży z dodatkami motocyklowymi wybrać, stacjonarny czy internetowy? Można pogodzić obie opcje – co poniektóre punkty sprzedaży, np. sklep motocyklowy Moto-way, dysponują zarówno sklepem internetowym, jak również sklepami stacjonarnymi (w wypadku Moto-way znajdują się one w Poznaniu oraz Krakowie).

Lokalizacja:
Moto-Way Sp. z o.o.
Prosta 40
30-814 Kraków

Mob.: 696 505 026
E-mail: [email protected]