Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

28 lipca 2018

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników sieci. Jednak co można zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dobrze wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak wygląda profesjonalna optymalizacja stron internetowych?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkiego wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na objętość plików oraz rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się bardziej popularny. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.