Kilka słów o zastosowaniu filtrów o klasie filtracji F i H

9 października 2020

Więcej szczegółów o filtrze F7

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w naszym kraju zła. Pod tym kątem Polska utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie słychać nowe komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w obiektach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie ważne (przykładowo w szpitalnych salach OIOM).

Filtry mini-pleat o klasie filtracji F7 i F9 – do biur oraz domu

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w budynkach mieszkalnych, urzędach lub biurach świetnie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich przeszkodą również większe zanieczyszczenia, jak spaliny, sierść zwierząt czy zarodniki grzybów. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 wypada sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę z ocynkowanej stali cechującą się dużą odpornością na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat ułożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry minipleat dostępne są w wielu wymiarach dostosowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 i H14 – do stosowanie w przemyśle

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są z kolei filtry o stanowczo wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a trwała konstrukcja, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co umożliwia sprawną filtrację w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu stosowane są wszędzie tam, gdzie muszą być zachowane wysokie standardy czystości powietrza, np. w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46